Dr. Ekrem CİVAŞ

 • Dr_Ekrem_Civas_2.250pxDr_Ekrem_Civas_2.250px

Yer Category: Doktorlar

Profil
Profil
Fotoğraf
Harita
Değerlendirmeler
 • DR. CIVAS ISHRS FELLOW KATEGORISINE SEÇİLMİŞTİR
  Dr. Ekrem Civaş, ISHRS tarafından fevkalade eğitim kriterlerine sahip doktorları tanımlamak üzere kurulmuş olan FISHRS’nin Akademisyen (Fellow) kategorisine seçilmiştir. Saç cerrahisi konusunda bilimsel yayın yapmış olmak, bu konuda eğitimler vermek, Amerikan Board sertifikasına sahip olmak gibi ayırdedici kriterleri olan bu sertifikanın devamı için bilimsel aktivitelerin sürdürülmesi gerekmektedir. Türkiyede tek ve ilk seçilen doktordur. FISHRS listesini görüntüleyebilmek için linki tıklayabilirsiniz.

  ÖZGEÇMİS
  Dr_Ekrem_Civas_2.250pxDr. Ekrem CİVAŞ 1971 doğumlu olup 1993 yılında Dicle Üniversitesi Tıp fakültesini bitirdikten sonra 1999 yılında dermatoloji ihtisasını tamamlamıştır. 2007 yılında Ankara Numune Hastanesi Dermatoloji bölümündeki görevinden istifa ederek kendi özel kliniğinde çalışmaya devam etmektedir.
  1999 yılından itibaren Estetik Dermatoloji ve Dermatolojik Cerrahi alanlarına daha fazla ilgi duymaya başlamış bilgi ve deneyimlerini artırmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışında eğitimler almıştır.
  Saç hastalıkları ve saç dökülmesi tedavisi konusunda ilk önce Kanada ve Amerika’da temel saç cerrahisi eğitimi olmak üzere sırası ile Polonya, İsveç ve İspanya’da çeşitli kliniklerde deneyim paylaşımı ve ileri teknikler konularında çalışmıştır.

  Lazerle varis ve kılcal damar tedavisi, lazerle leke tedavisi ve lazerle ameliyatsız cilt germe konularında Cutera Akademinin Newyork ve Barselona’da düzenlediği kurslara katılarak 2009 yılında lazerle cilt germe konusunda ilk sayılabilecek önemli bir bilimsel çalışmayı yayınlamıştır.

  Botoks ve Dolgu uygulamaları ile yüz şekillendirme konularında 2001 yılından itibaren güncel uluslararası toplantılar ve kurslara katılarak doğal sonuç, uzun dönemli sonuç konularında kendini geliştirmeye başlamıştır.

  Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Ekrem Civaş’ın ulusal ve uluslararası yayınlanmış, 2 adet kitap 25 adet bilimsel makale ve 21 adet bilimsel posteri ile ulusal ve uluslararası eğitimci ve konuşmacı olarak 30 bilimsel toplantıda görev almıştır.

  Görevler

  Radiesse Calcium apatit dolgu Türkiye eğitmen doktor
  Dermatolojik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Muhasip üyeliği 2014-
  Türk Dermatoloji Derneği Mesleki Sorunlar Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2010-
  Türk Dermatoloji Estetik Kozmetik Dermatoloji Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyeliği 2013-2014
  Cutera Aesthetic Laser Company (Amerika), Bölgesel danışman Hekim, Ortadoğu-Türkiye
  Başarılar

  Dünyada Saç cerrahisi alanında bilinen en itibarlı diplomalardan biri olan ABHRS’nin (American Board of Hair Restoration surgery) düzenlemiş olduğu yeterlilik sınavını geçerek Amerikan Board diplomasını ülkemizde almaya hak kazanan ilk Doktor olmuştur
  Dünyada ilk defa FUE ile saç ekiminde 3 ayrı aleti karşılaştırarak Folliküler ünite hasarlarının tesbit edilmesi konusunda yaptığı çalışma ile FUE sınırlarına ışık tutmuş ve uygun aday profilini tanımlamıştır. Çalışma ESHRS (european society of hair restoration surgery) Madrid toplantısında sunulmuş ve ayrıca ISHRS ( Amerikan saç cerrahi birliği) dergisinde yayınlanmıştır.
  Alopesi areatada saç ekimi konusunda dünyada 2. Çalışmayı yapmış ve yayın, bilimsel makale olarak kabul edilmiştir.
  Yanık kaza sonucu oluşan saçlı deri, sakal, kaş ve bıyık skarlarında saç ekimi teknikleri ve vaka sunuları konularındaki geniş vaka seri çalışması ISHRS nin Bostonda düzenlediği kongrede bildiri olarak kabul edilmiştir.
  Nd-Yag lazerin kullanımı ile ilgili olarak Amerika’da Nova Publisher tarafında basılan kitabın “vasküler lezyonlarda nd-yag kullanımı” bölümünü yazmıştır.
  Ülkemizin en saygın bilimsel tıp dergileri arasında yer alan Türkiye Kliniklerinin çıkardığı “Saç Ekimi”özel sayısında Editörlük görevini üstlenmiş olup, ilgili yayın saç ekimi konusunda Türkçe yayınlanan ilk temel kitap olma özelliğini taşımaktadır.
  XXI Lütfü Tat Kongresinde dermatoloji kongrelerinde ilk defa düzenlenen “Saç Ekim Kursunda” oturum başkanı-moderatör olarak görev almıştır.
  Üyesi olduğu dernekler;

  Uluslararası dernekler

  American Board of Hair Restoration Surgery (ABHRS) – Certified Member
  International Society of Hair Restoration Surgery (ISHRS) – Fellow
  International Alliance of Hair Restoration Surgeons (IAHRS) – Member
  European Hair Research Society (EHRS) – Member
  Asian Association of Hair Restoration Surgeons (AAHRS) – Member
  International Society for Dermatologic Surgery (ISDS) – Member
  Ulusal Dernekler

  Dermatolojik cerrahi derneği (DCD)
  Türk dermatoloji derneği (TDD)
  Türk tabipleri birliği (TTB)
  Ankara Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği (ADZHD)

 • Kayıt Bulunamadı

  Üzgünüz, kayıt bulunamadı. Lütfen arama kriterlerinizi düzenleyip tekrar deneyin.

  Google Map Not Loaded

  Sorry, unable to load Google Maps API.